Alkohol na wesele

wino na wesele

Wesele to impreza, na której leją się prawdziwe strumienie alkoholu. Nie da się ukryć, że zwykle najważniejszą butelkę, stanowiła butelka czystej wódki, która raczyli się goście. Jednak czasy się zmieniają, a alkohol na wesele również przeszedł kilka zmiany. Czy więc wino na wesele się sprawdzi?

Alkohol na wesele – czy wino się sprawdzi?

Alkohol na wesele nieodmiennie kojarzy się nam z zakupem ogromnej ilości wódki. Nie da się ukryć, że to ona pochłaniała większość weselnego budżetu jakim dysponowali państwo młodzi. Jednak wraz z niektórymi zmianami, jakie zaszły w zakresie organizacji wesel, tradycyjna wódka jest nieco bardziej wypierana z polskich stołów weselnych. Wobec tego pojawia się na nich coraz częściej nic innego jak smakowite wino. Jednak czy rzeczywiście jest ono dobrym pomysłem na wesele? Zależy z jakiej perspektywy spojrzą na to państwo młodzi. Okazuje się, że wino na weselu może być zarówno alkoholem głównym, ale równie dobrze może być ono jedynie swoistym dodatkiem. W przypadku, kiedy ma ono spełniać rolę głównego trunku, trzeba się zastanowić, czy rzeczywiście rozwiązanie to będzie praktyczne. Chodzi przede wszystkim o to, by wpasować się w preferencje smakowe gości, a co za tym idzie, czy Państwo Młodzi są pewni, że każdy lubi wino? Okazuje się, że w przypadku wódki nie będzie z tym żadnego problemu, gdyż z całej grupy gości weselnych mogą znaleźć się pojedyncze przypadki, które za tym alkoholem rzeczywiście nie będą przepadać. W przypadku wina jest jednak nieco inaczej. Wino na wesele z pewnością zadowoli płeć żeńską, gdyż to panie doceniają sobie ten trunek o wiele bardziej. W przypadku panów…nie jest to już takie oczywiste. Wobec tego bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie moment, w którym wino na wesele będzie pełniło rolę alkoholu dodatkowego. Wówczas skorzystać będą mogły z niego osoby, które realnie są zainteresowane tym trunkiem i doceniają jego smak. Wino będzie mogło być również podane jako dodatek do dań weselnych. Para Młoda powinna pamiętać, że tak czy inaczej, warto jest zapewnić około 0,5 litra wina, na każdego gościa weselnego, który będzie spożywał alkohol. Odwiedź również: LovelyWedding.pl

Jakie wino wybrać?

Wiemy już, że alkohol na wesele może składać się z wina, jednak musi ono spełniać rolę dodatkową. Niemniej jednak pojawia się pytanie, jakie wino na wesele warto wybrać? Otóż wszystko uzależnione będzie od tego, jak prezentuje się menu cateringu, który został wybrany przez parę młodą. Dlaczego? Otóż wino jest prawdziwie wyjątkowym trunkiem. Inne sprawdzi się w przypadku dań złożonych z owoców morza, a inne w przypadku soczystych steków. Wybór odpowiedniego rodzaju wina jest o tyle ważny, że zwykle podkręca ono smak dań. Wobec tego jakie mamy rodzaje wina na wesele i do czego będą one pasować? Otóż:

  • wino czerwone- to jedno z najpopularniejszych win, które jest nam wszystkim dobrze znane. Cechuje go niezwykle silny, czasem gorzkawy smak, a także wyjątkowy aromat. Co ciekawe wino to jest dość ciężkie, jednak świetnie sprawdzi się ono do mięsnego menu na weselu. W szczególności podkreśli ono smak wołowiny i dziczyzny.
  • wino białe- to wino również jest dość popularne. Cechuje je przede wszystkim znacznie delikatniejszy smak i bardziej owocowy aromat.  Sprawdzi się ono przede wszystkim w momencie, kiedy w weselnym menu dominują sałatki oraz owoce morza. Wino to jest niezwykle lekkie i orzeźwiające.
  • wino różowe- alkohol na wesele w postaci różowego wina to idealny sposób na orzeźwienie gości. Wino różowe jest mocno owocowe i ma piękny zapach. Sprawdzi się ono idealnie do lekkich dań i przystawek, gdyż znacznie pobudza ono kubki smakowe.
  • wino pomarańczowe- to bardzo rzadko spotykana w sklepach odmiana wina gruzińskiego. Jednak wino to jest w rzeczywistości najbardziej uniwersalne i po prostu wyjątkowo smaczne. 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Lodówko-zamrażarka – jaką wybrać?

Następny artykuł
wino białe w kieliszkach

Inwestowanie w wino - kiedy jest opłacalne?

Zobacz też