Niedrogie whisky na prezent – w jaki gatunek mierzyć?

Butelka dobrego whisky jest znaczącym punktem na liście odpowiednich na prezent dla mężczyzny produktów. Można wręczyć ją niemal na każdą okazję, a sam trunek w świecie alkoholi traktowany jest jako dosyć luksusowy. Osoby nieznające się na gatunkach tego alkoholu raczej będą mieć problem z jego doborem dla chociażby sympatyka. Dlatego też, w poniższym wpisie postaramy się nieco zasugerować najbardziej sprawdzone gatunki i rodzaje whisky, którymi bez najmniejszego problemu można obdarować bliską osobę. Zapraszamy!

Drogie to nie zawsze lepsze

Nie da się ukryć, że najważniejszą w kontekście kupna whisky na prezent cechą jest budżet. Zazwyczaj oscyluje on w granicach 100 – 200 zł, gdyż droższe pozycje są już uznawane za bardziej degustatorskie. Czy przykładowo każde whisky znajdujące się bliżej górnej granicy cenowej jest lepsze od tego tańszego? Niekoniecznie. Aby naprawdę poczuć różnicę w smaku czy aromacie, trzeba mieć mocno wyczulone kubki smakowe oraz trochę znać się na rzeczy. Jeśli chodzi o intrygujące doznania smakowe – ciężko uzyskać je z najtańszych whisky sklepowych. Do tego celu, odkrywcy nowych smaków nabywają butelki wycenione na tysiące złotych. Whisky na prezent nie ma być czymś unikatowym, a po prostu gestem i dobrą okazją do wspólnego wzniesienia toastu.

Rodzaj whisky na prezent – irlandzka, szkocka czy amerykańska?

Nie będziemy w tym wpisie poruszać kwestii nazewnictwa i wykłócać się o konieczność dodawania litery „e” w przypadku niektórych gatunków. W kontekście whisky na prezent jest to najmniej istotna informacja, mogąca w ogóle nie interesować nabywców. Niewiele krajów na świecie zajmuje się produkcją tego trunku i posiada własne receptury. Najpopularniejsze państwa do oczywiście Stany Zjednoczone, Szkocja, Irlandia, Kanada i Japonia.

W kontekście kupna, sklep internetowy z whisky okaże się bardzo pomocny, a pracujący w nim specjaliści z pewnością pomogą dobrać odpowiedni rodzaj na prezent. Niemniej jednak najbezpieczniej jest celować w klasykę pochodzącą ze Szkocji. Preferowane w tym kraju gatunki to Single Malt oraz Blended. Inną możliwością jest zakup amerykańskiego Bourbona bądź Tennessee. Tutaj warto już jednak mieć pojęcie odnośnie tego, czy osoba obdarowywana gustuje w whisky pochodzącym ze Stanów.

Smak whisky – zwracać na niego uwagę w opisie?

Dobre sklepy internetowe z whisky posiadają szczegółowe opisy swoich produktów, dotyczące przede wszystkim smaku. Warto zwracać na nie uwagę głównie wtedy, gdy kupujemy butelkę przeznaczoną na prezent. Przy kosztowaniu takich trunków możemy wyróżnić ogrom nut smakowych – dymne, torfowe, słodkie, miodowe, korzenne, owocowe czy kwiatowe. Jeśli wiemy, że osoba obdarowywana nie przepada za żadną z nich, od razu powinniśmy odrzucić daną propozycję. Picie whisky ma być przyjemnością, a nie przymusem. Warto więc przed dokonaniem zakupu poznać nieco preferencje smakowe naszych znajomych i nabyć trunek, który w stu procentach zdoła trafić w ich gusta.

Tekst promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
alvarinho

Alvarinho – wyjątkowy smak Portugalii w butelce. Sekrety szczepu

Następny artykuł
corvina

Corvina – sekrety najlepszego szczepu winorośli z Valpolicella i Bardolino

Zobacz też