Lodówko-zamrażarka – jaką wybrać?

Dlaczego warto wybrać lodówko-zamrażarkę? 

Stojąc przed wyborem nowej lodówki, ma się nie lada wyzwanie, ponieważ duży wybór produktów nasuwa wiele różnych możliwości. Wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem wydaje się zakup lodówko-zamrażarki, dzięki której otrzymuje się – można powiedzieć – dwa sprzęty w jednym, co pozwala na oszczędność miejsca. Lodówka jest bowiem niezbędna, a zamrażarka również bardzo często się przydaje, choć niekoniecznie w postaci masywnego urządzenia. A jaką lodówko-zamrażarkę wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Nie ma żadnych wątpliwości, że lodówka jest obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni, a im jest większa, tym wygodniej się z niej korzysta. Ale czy warto zakupić lodówko- zamrażarkę? Zdecydowanie tak! Zamrażarka pozwala na magazynowanie żywności przez dłuższy czas poprzez zamrożenie, co przedłuża żywotność takich produktów, jak surowe mięso i warzywa, zachowując pełnię ich wartości odżywczych.  

Nie oznacza to jednak, że od razu należy kupować dużą zamrażarkę, ponieważ nie powinno się w niej przechowywać produktów dłużej niż kilka tygodni. Wypełnienie jej po brzegi mija się więc z celem – zanim bowiem wszystko zostanie wykorzystane, nie będzie się już nadawało do spożycia.. Stąd też najlepszym rozwiązaniem jest zakup lodówko-zamrażarki, gdzie lodówka jest wyraźnie większa, zaś zamrażarka w zupełności wystarczająca, z kilkoma szufladami. Pozwoli to jednocześnie przechowywać odpowiednią ilość jedzenia, jak i cieszyć się jego dobrym zabezpieczeniem.  

Lodówko-zamrażarka z szufladą czy side by side? 

Wybór odpowiedniego sprzętu, a szczególnie jego wielkości, jest kwestią indywidualną. Wszystko bowiem zależy od tego, ile kupuje się jedzenia, jak duże zapasy się robi i czy w ogóle istnieje konieczność korzystania z pewnych rozwiązań, w tym wypadku zamrażarki. Można więc wybrać sprzęt, który zarówno w przestrzeni chłodziarki, jak i zamrażarki będzie miał tak samo dużo miejsca, jak i wyraźnie mniejszą zamrażarką. Kiedy i jaką lodówko-zamrażarkę wybrać? 

  • Lodówko-zamrażarka side by side zapewnia dużą pojemność zarówno w przestrzeni chłodziarki, jak i zamrażarki. To idealne rozwiązanie dla tych osób, które gromadzą większe zapasy. Dodatkowo, wygodny dostęp do obu przestrzeni – zamrażarka posiada półki – ułatwia zachowanie porządku. Takie lodówko-zamrażarki często są wyposażone w dozownik do wody i lodu, co jest również wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w ciepłe dni.  
  • Lodówko-zamrażarka kombi – to, można powiedzieć, klasyczny model, gdzie zamrażarka ma formę szuflad lub półek nad lodówką, a obie części posiadają osobne drzwi. Zamrażarka będzie mniejsza niż lodówka, co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie gromadzi się zbyt dużych zapasów mrożonek. Sam sprzęt zajmuje również nieco mniej miejsca. To optymalne rozwiązanie dla wszystkich, którym bardziej zależy na większej przestrzeni lodówki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówko-zamrażarki? 

Kupując lodówko-zamrażarkę, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które pomagają jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Możliwość zmiany położenia koszy i półek jest bardzo przydatna, szczególnie w okresie świąt czy podczas rodzinnych imprez, co pozwala na schowanie np. dużych mis czy wstawienie kilku butelek wina. Takie rozwiązanie można znaleźć np. w chłodziarko-zamrażarce Electrolux Customlex. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność szuflad w chłodziarce i zamrażarce, np. na zróżnicowanie  w nich temperatur czy poziomu wilgotności, co pozwoli odpowiednio zadbać o świeżość różnych grup produktów.  

Im większą przestrzeń wewnętrzną będzie posiadała lodówko-zamrażarka i im więcej modyfikacji pod względem organizacji miejsca będzie można w niej wprowadzić, tym lepiej. Właśnie tym należy kierować się przy wyborze. Pewne jest jednak to, że każdy bez problemu znajdzie idealny sprzęt do swojego domu.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
uprawa winorośli

Uprawa winorośli – jak zrobić to dobrze?

Następny artykuł
wino na wesele

Alkohol na wesele

Zobacz też