Białe wino po wybielaniu zębów, co warto wiedzieć?

białe wino po wybielaniu zębów

Czy białe wino po wybielaniu zębów to dobry pomysł? Jednym z najważniejszych zaleceń po przeprowadzonym zabiegu wybielania zębów jest unikanie silnie barwiących pokarmów i napojów, a takim z pewnością jest wino czerwone. Czy w przypadku wina białego jest czego się obawiać?

Jeśli chcesz wybielić zęby w profesjonalnym gabinecie, na pewno czeka cię tzw. biała dieta. Jest ona kluczowa przede wszystkim krótko po zabiegu, gdy zęby są podatne na bardzo szybkie odbarwienia w wyniku kontaktu z barwiącymi produktami spożywczymi. Tych wcale nie trzeba daleko szukać: to kawa, cola czy czerwone wino, doskonale znane z plamiących właściwości. Czy białe wino po wybielaniu zębów to alkohol, który jest dozwolony? Odpowiadamy!

Skuteczność zabiegu wybielania zębów

Wybielanie zębów to popularny zabieg kosmetyczny, który można przeprowadzić w domu lub u dentysty. Polega on na stosowaniu produktów wybielających w celu usunięcia plam i przebarwień z zębów. Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie Dentinfo.

Wybielanie zębów jest na ogół bezpieczne i skuteczne, ale ważne jest dokładne przestrzeganie instrukcji, aby uniknąć uszkodzenia zębów. U niektórych osób po wybielaniu zębów pojawiają się przejściowe efekty uboczne, takie jak nadwrażliwość zębów, ale zazwyczaj ustępują one po kilku dniach. 

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważniejsze skutki uboczne, takie jak uszkodzenie szkliwa lub zwiększone ryzyko wystąpienia ubytków. Z tego powodu przed poddaniem się zabiegowi wybielania zębów należy skonsultować się z dentystą, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla ciebie.

Jak długo trwa wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to popularny zabieg stomatologii estetycznej, który może sprawić, że twój uśmiech będzie o kilka odcieni jaśniejszy. Rezultaty są zazwyczaj tymczasowe i utrzymują się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Istnieją jednak pewne rzeczy, które można zrobić, aby przedłużyć rezultaty zabiegu. 

Na przykład unikanie kawy, herbaty i czerwonego wina może pomóc w zapobieganiu powstawania nowych przebarwień. Ponadto stosowanie wybielającej pasty do zębów i płynu do płukania jamy ustnej może pomóc w utrzymaniu jak najlepszego wyglądu zębów. 

Przy odrobinie wysiłku możesz cieszyć się jaśniejszym uśmiechem przez wiele miesięcy.

Białe wino po wybielaniu zębów

Po popołudniu spędzonym na fotelu u dentysty, który profesjonalnie wybielił Twoje zęby, ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest wino, które znów zabarwi je na żółto. Ale po jaki alkohol sięgnąć w zamian? Oczywiście po białe wino! 

Orzeźwiające białe wino to idealny zastrzyk energii po długiej sesji wybielania zębów. A ponieważ większość białych win ma niską zawartość tanin, są one zdecydowanie mniej barwiące niż te czerwone. Więc śmiało, wypij kieliszek ulubionego białego wina!

Najlepsze białe wina do picia po wybielaniu zębów

Nie daj sobie wmówić, że wino szkodzi zębom. Szczególnie białe wina mogą pomóc w utrzymaniu lśniącego uśmiechu. Kwasowość białego wina pomaga usuwać przebarwienia i wybielać zęby, a taniny działają jak naturalny środek ściągający. 

Pamiętaj jednak, aby pić je z umiarem, ponieważ zbyt duża ilość wina może wysuszyć jamę ustną i doprowadzić do powstania ubytków. 

Jeśli chodzi o wybór białego wina do wybielania zębów, zalecamy wybieranie wytrawnych odmian o wysokiej kwasowości. Sauvignon blanc, Riesling i Chenin blanc to świetne propozycje.

Czy białe wino po wybielaniu zębów to dobry pomysł? Tak! Białe wino jest stosunkowo nieszkodliwe dla bieli twoich zębów, w przeciwieństwie do czerwonego odpowiednika. Zatem śmiało otwórz butelkę swojego ulubionego białego wina i ciesz się jasnym i pięknym uśmiechem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jazda samochodem po wypiciu wina

Lampka wina a jazda samochodem – po jakim czasie można wsiąść za kółko?

Następny artykuł
czerwone wino

Czy czerwone wino rzeczywiście odbarwia zęby?

Zobacz też