Zimowy klimat – w którym zakątku Polski poczujesz go najlepiej?

Chociaż znacząco odczuwamy globalne ocieplenie klimatu, to w sezonie zimowym udaje się jeszcze znaleźć takie zakątki Polski, w których można cieszyć się białym puchem. Najlepiej zmierzać w kierunku województwa podkarpackiego, które słynie z malowniczych, górskich pasm Karpat. Udaj się w Bieszczady, aby poczuć zimową atmosferę, oddać się sportowej aktywności na śniegu, a wieczorem zasiąść przy ogrzewającym kominku.

Natura z zimowym pejzażem w tle

Dlaczego to właśnie w Bieszczadach poczujesz zimowy klimat? Ten region naszego kraju słynie ze swojej dzikości i niczym nietkniętej jeszcze natury. W takiej scenerii można cieszyć się pełną śniegu zimą i korzystać z typowych dla tego sezonu atrakcji. W mieście może czekać Cię jedynie mróz, smog i plucha, nie ma wątpliwości, że warto uciec w miejsce, które daje optymalne odprężenie i doskonałe warunki do zimowej aktywności.

Dlaczego Bieszczady zimą to dobry pomysł?

Bieszczady są piękne o każdej porze roku. Latem zachwycają zielonymi krajobrazami i szlakami, z których rozpościerają się niesamowite widoki na górskie pasma. Nawet w szczycie sezonu nie spotkasz tam mnóstwa turystów, dzięki czemu możesz liczyć na naprawdę błogi relaks. Co więcej, to właśnie w Bieszczadach możesz liczyć na naturę w najlepszym wydaniu i ekologiczny klimat. Czy wiesz, że to właśnie z bieszczadzkiej pszenicy produkowana jest polska wódka premium?

Zima w Bieszczadach wprost zachwyca i to nie tylko, biorąc pod uwagę majestatyczne wprost widoki. Możesz tu liczyć na szereg sportowych aktywności.

Co robić zimą w Bieszczadach? Jazda na nartach po świetnie przygotowanych górskich stokach, korzystanie z ośnieżonych górek do zjeżdżania na sankach, to tylko niektóre propozycje. W Bieszczadach organizowane są też kuligi wraz z ogniskiem, aby ogrzać się po niezwykłej, leśnej wyciecze saniami.

Zimowa atmosfera — frajda dla małych i dorosłych

Wspólne lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami, spacer do ośnieżonych szlakach czy jazda na łyżwach, to kolejne typowe aktywności, które z powodzeniem można realizować w Bieszczadach. Koniecznie zamów nocleg w jednym z górskich, jakże przytulnych domków z kominkiem, aby wieczorem odprężyć się z zimową herbatką lub smakowitym koktajlem w dłoni. Kilka dni zimowego relaksu pozwoli Ci nabrać energii i zrelaksować się przed powrotem do ponurego miasta.

Jeśli nie Bieszczady zimą, to co?

Oczywiście, Bieszczady to tylko jedna z destynacji, w której poczujesz ten wyjątkowy, zimowy klimat. Wydaje się jednak, że ten region Polski nie ma konkurencji. Możesz wybrać się bardziej na południe, na przykład w Tatry, jednak w sezonie zimowym są one znacznie bardziej oblegane. Co więcej, Bieszczady są dzikie, ekologiczne, naturalne, nie spotkasz tam tłumów ani mnogości kramów. Możesz za to cieszyć się zimą w najlepszym wydaniu, a po aktywności na śniegu wybrać się do dobrej restauracji w poszukiwaniu regionalnych rarytasów. Właśnie na taki wypoczynek liczy większość osób zmierzających w bieszczadzkie zakątki.

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak wzmocnić ręce

Jak wzmocnić ręce i mieć piekną sylwetkę?

Następny artykuł

5 rzeczy, o których nie może zapomnieć świadek podczas wesela

Zobacz też