5 rzeczy, o których nie może zapomnieć świadek podczas wesela

Osoba, która pełni rolę świadka na ślubie i weselu jest swoistym pomocnikiem nowożeńców. Najczęściej do pełnienia tej funkcji wybiera się najbliższą panu młodemu osobę, przyjaciela bądź brata, który doskonale zna parę, która właśnie zawarła związek małżeński. Okazuje się jednak, że na świadku ciąży ogromna odpowiedzialność, a podczas wyśmienitej zabawy na weselu musi on pełnić również szereg ważnych obowiązków. Sprawdź, czy zajmuje się świadek podczas wesela.

Dbanie o gości weselnych

To właśnie świadek Pana młodego jest odpowiedzialny za transport weselników do miejsca biesiadowania. Również on powinien dopilnować, aby każdy zajął wygodne miejsce przy stole. Zadaniem świadka jest również zadbanie, aby każdy z gości mógł komfortowo wrócić z wesela do domu czy zająć pokój w pobliskim hotelu. To on żegna weselników i wręcza im tradycyjną już wprawkę „na drogę”. W dobrym tonie jest pakunek z ciastem weselnym, często zamawiana jest też wódka na wesele, którą można wręczyć w podziękowaniu za przybycie. Nowożeńcy bardzo często nie mają czasu na realizację takich zadań, zresztą wesele to wydarzenie organizowane w celu świętowania miłości, a nie zajmowania się kwestiami technicznymi.

Koordynowanie pracy kelnerów i kuchni

Zadaniem świadka na weselu jest dopilnowanie, aby każdy z weselników mógł biesiadować przy zadbanym, uporządkowanym i zastawionym jedzeniem stole. To właśnie on współpracuje z obsługą kelnerską, wskazując potrzebne do wykonania zadania w ramach serwowania potraw czy sprzątnięcia pustych talerzy, jeśli organizacja tego zespołu zawodzi. Bardzo często świadek weselny ustala również z kuchnią pory wydawania kolejnych dań, uwzględniając potrzeby weselników.

Alkoholowe koktajle zawsze pod ręką

Częstym elementem wesela jest alkohol w rozmaitej postaci. Zamawiana jest nie tylko wódka na wesele, bardzo często pojawia się także wino, a hitem ostatnich sezonów weselnych jest drink-bar z  profesjonalną obsługą barmańską, która tworzy pyszne koktajle na specjalne zamówienia.

Zadaniem świadka jest pilnowanie ilości alkoholu i dostarczanie kolejnych butelek w przypadku ich braku na biesiadnych stołach. Warto, aby świadek zwracał uwagę na to, aby butelki były zawsze odpowiednio schłodzone.

Współpraca z orkiestrą

Jeśli świadek ma być pomocą dla nowożeńców w najważniejszych etapach i aspektach trwania wesela, musi również współpracować z orkiestrą, wodzirejem czy DJ-em. Właśnie do niego należą podpowiedzi w zakresie granego repertuaru, to on ustala przebieg wesela z uwzględnieniem pierwszego tańca czy tradycyjnych oczepin.

Samopoczucie nowożeńców to priorytet

To do świadka weselnego mogą zgłaszać się nowożeńcy w każdej kwestii, która dotyczy weselnej zabawy. Właśnie on powinien ich wyręczać we wszystkich sprawach, jakie trzeba załatwić już podczas trwania zabawy, aby ta mogła przebiegać według indywidualnych oczekiwań. Świadek jest nieocenionym wsparciem dla młodej pary, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem osoby do pełnienia tej funkcji.

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Zimowy klimat – w którym zakątku Polski poczujesz go najlepiej?

Następny artykuł

Czy na redukcji można pić wino?

Zobacz też