Jakie wino do lasagne? Przekonaj się, które będzie najlepsze!

Jakie wino do lasagne

Jakie wino do lasagne? Dowiedz się, jak właściwie połączyć wino z tym daniem. Poznaj najważniejsze zasady związane z łączeniem wina i tego typu potraw.

Lasagne to jedno z najbardziej klasycznych włoskich dań. Odznacza się pełnym i charakterystycznym smakiem. Jest także dość tłuste. Przekonaj się, jakie wino będzie najlepszym wyborem w tym przypadku. Dowiedz się, jakie wino do lasagne zapewni najznakomitsze doznania.

Jakie wino do lasagne? Wino do makaronu w ogóle

Najpierw warto poruszyć kwestię ogólnych zasad dotyczących tego, jakie wino do makaronu warto wybrać. Pierwsza z nich mówi, że te dania z makaronem, które oparte są na lekkich śmietanowych sosach, powinny być łączone z białym winem. Z kolei dania zawierające sosy pomidorowe oraz mięso warto łączyć z czerwonym winem. Druga zasada mówi, że dania makaronowe dobrze pasują do win włoskich. Choć tę drugą wskazówkę warto potraktować z pewnym przymrużeniem oka.

Jakie wino do lasagne? Pełny, mocny smak

Idąc za powyższymi refleksjami, widać wyraźnie, że w przypadku przedstawianego dania najlepszym rozwiązaniem będzie wino czerwone. Będzie dobrze komponować się ze smakiem tej dość tłustej i wyrazistej potrawy. Wino białe w tym przypadku nie sprawdzi się najlepiej. Jego subtelne owocowe aromaty zostałyby bowiem zbytnio przytłumione przez smak mięsa i pomidorowego sosu. Z kolei nuty owoców takich jak czerwone winogrono czy wiśnia oraz odpowiednia kwasowość znakomicie uzupełnią potrawę.

Jakie wino do lasagne? Alternatywy

Oczywiście jak w przypadku wielu reguł tak też w przypadku przedstawianego dania i wina można mówić o wyjątkach. Oprócz wina czerwonego pasować może tu także wino różowe. Szczególnie jeżeli oprzesz swoją potrawę na nieco lżejszym rodzaju mięsa. Poza tym pamiętać należy, że istnieje też lasagne wegetariańska. Ta o wiele lżejsza potrawa może korespondować z winem białym, jako że główną rolę odgrywają w niej warzywa.

Jakie wino do lasagne? Podsumowanie

Jak widzisz, odpowiednie połączenie tej potrawy z winem może wzbogacić jej smak. Nie jest to temat aż tak trudny. Uczyń to i ciesz się kulinarnymi doznaniami. Pamiętaj, że to, jakie wino do lasagne wybierzesz, powinno zależeć także od twojego gustu. Ciesz się smakiem wina oraz rozkoszuj się włoską kuchnią! Kieliszek dobrego trunku na pewno poprawi twoje doświadczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jakie wino do dziczyzny

Jakie wino do dziczyzny? Poznaj najlepsze połączenia!

Następny artykuł
Jakie wino do królika

Jakie wino do królika? Dowiedz się, jak wzbogacić smak potrawy!

Zobacz też