Jakie wino do krewetek z makaronem? Poznaj ciekawe połączenia!

Jakie wino do krewetek z makaronem

Jakie wino do krewetek z makaronem? Dowiedz się, co zrobić, by urozmaicić ten posiłek. Przekonaj się, jakie wino będzie najlepsze do tego rodzaju dania.

Któż nie kocha dobrego makaronu? Stanowi on podstawę wielu dań włoskiej kuchni. Niejedna wykwintna potrawa oparta jest właśnie o makaron. Zaliczyć do tego można dania z owocami morza w roli głównej. Przykładem jest makaron z krewetkami. Jak połączyć ten specjał z dobrym winem? Na co się zdecydować? Oto kluczowe zasady dotyczące tego, jakie wino do krewetek z makaronem warto wybrać. Dodatkowo wzbogać swoje przepisy, ciesz się gotowaniem i spraw, by lampka wina dodała smaku posiłkowi.

Jakie wino do krewetek z makaronem? Wino i owoce morza

Na początek warto postawić pytanie o to, jakie wina najlepiej współgrają z owocami morza. Małże, kalmary czy omawiane tu krewetki to produkty i lekkim subtelnym smaku. Nie powinien on być zaburzany przez nadmiernie mocne i dominujące nuty. A takie właśnie, zbyt dominujące, mogłoby być wino czerwone. Tym samym w przypadku krewetek zdecydowanie warto postawić na wina białe. A mówiąc konkretnie, półwytrawne lub wytrawne wina odznaczające się delikatnym owocowym bukietem. Oczywiście może się zdarzyć, że dane spaghetti jest pełne pieprzu, posiekanego czosnku, ciężkiego masła, a nawet posypane pietruszką lub papryczką chilli. W takim przypadku można pomyśleć o dodatku w postaci czerwonego wina. To jednak drobny wyjątek i jedyna taka sytuacja.

Jakie wino do krewetek z makaronem? Wino i makaron

Oddzielna kwestia to połączenie wina i makaronu. W tym przypadku zwykło się przyjmować, że dania z makaronem oparte o mocne pomidorowe sosy powinno się podawać wraz z czerwonym winem. Z kolei lżejsze potrawy z tak zwanymi białymi sosami pasują do win białych. A taką właśnie potrawą są krewetki z makaronem. Odpowiedź jest więc jasna – postaw na dobre białe wino. Jakie wino do owoców morza będzie najlepsze? Właśnie takie. Ono sprawi, że twój posiłek będzie smaczny, a czas spędzony przy nim z gośćmi znakomity.

Jakie wino do krewetek z makaronem? Konkretne trunki

Wiedząc już, że warto wybrać owocowe białe wino, warto się zastanowić, które konkretnie będzie najlepsze. Dobierając alkohol do tego rodzaju posiłku, szukaj owocowych nut i swoistej kwasowości. Te cechy będą dobrze uzupełniać lekki smak owoców morza. W związku z tym ciekawym wyborem będzie hiszpańskie Albarino. Inną dobrą opcją będzie niemiecki Gewurztraminer. Wino musi być wyraziste w smaku, ale zarazem na tyle subtelne, by nie zdominować potrawy.

Jakie wino do krewetek z makaronem? Podsumowanie

Jak widzisz, omawianą potrawę warto połączyć z lekkim trunkiem. To sprawi, że walory smakowe makaronu i owoców morza będą skutecznie wzmocnione. Wybierz ulubione białe wino i ciesz się pysznym posiłkiem! Pamiętaj, że ostatecznie to, jakie wino do krewetek z makaronem wybierzesz, powinno być skorelowane z twoim gustem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jakie wino do gotowania bigosu

Jakie wino do gotowania bigosu? Dowiedz się, które będzie najlepsze!

Następny artykuł
Jakie wino do obiadu

Jakie wino do obiadu? Sprawdź najważniejsze zasady łączenia wina z jedzeniem!

Zobacz też